Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock 17°


Objem alk. 6,5%

Toto pivo se vaří již v létě, aby mohlo několik měsíců zrát v historických skalních sklepech. Na čepu pak bývá od října do začátku ledna. Jedná se o silnějšího bratra klasického Rauchmärzenu. V barvě je tmavě hnědé s slabými rubínovými odlesky. V aroma i chuti je dominantní kouřovost, kterou doplňuje lehká nasládlá alkoholová stopa, ale také hořkost (má 40 jednotek hořkosti). Pivo je dosti plné a s delším dozníváním, prostě silné pivo určené pro sychravé podzimní počasí.

A čím že se rauchbier vyznačuje? Pro vysvětlení se vrátíme o čtyři století zpět. Pivovarnictví tehdy nebylo žádnou exaktní vědou, namočený ječmen se prostě usušil buď na vzduchu, nebo na přímém ohni. Aproto nasál kouř, což se přeneslo i na chuť piva.

Metodou pokus - omyl se favorizovaným topivem stalo dřevo a sláma. Ať už ale bylo topivo jakékoliv, vždy to mělo za následek tmavší barvu sladu a kouřové složky v chuti.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [62%]
2  [33%]
3  [3%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [3%]

Průměrná známka piva je 1.54

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK