Janáček Comenius 14°


Pivo Comenius je světlý speciál s obsahem alkoholu 6,0 % obj.

Comenius je silné pivo s výraznou hořkostí a plností s nádechem medu a karamelu.

Toto pivo je nazváno po otci Jana Ámose Komenského, Martinovi, který byl do roku 1604 členem cechu pivovarníků v Uherském Brodě.

Vaření piva v královském městě Uherský Brod má dlouholetou tradici, která sahá až do středověku. Z historických pramenů se dozvídáme, že i nejznámější osobnost Uherskobrodska, Jan Amos Komenský, který se narodil 28. 3. 1592, patřil do pivovarnické rodiny. Jeho otec byl členem cechu pivovarníků v Uherském Brodě. Na počest Učitele národů se v Pivovaru Janáček vyrábí 14% světlý speciál Comenius.

Pivovar Janáček dnes patří do skupiny K Brewery – ryze české společnosti, která vlastní nebo má podíly v několika dalších regionálních pivovarech. Cílem této společnosti je návrat k tradici českého pivovarnictví: vaření poctivého piva z domácích surovin podle původních receptur. Letos před sezonou, již pod taktovkou nových majitelů, prošel pivovar částečnou modernizací. Ta spočívala v investicích jak do výrobních kapacit pivovaru, tak do marketingu pivních značek.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [44%]
2  [31%]
3  [19%]
4  [6%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.88

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK