Mahr’s Bräu Hell 11,2°


Mahr’s Bräu Hell 11,2° (4,9%)

Pivo patří do skupiny mnichovských světlých ležáků. Poprvé bylo pivo typu Munich Helles uvařeno v mnichovském pivovaru Spaten v roce 1895 známým pivovarníkem Gabrielem Sedlmayrem jako konkurent pro tehdy již rozšířenému plzeňskému stylu piva. Na rozdíl od Pilseneru klade větší důraz na sladovost než na chmelovitost. Má světlejší žlutou barvu, je středně řízné a se středně plným tělem. Ve vůni i chuti převažuje mírně nasládlá jakoby obilná sladovost s pouze mírným chmelově hořkým pozadím.

Pivovarnická oblast Franky

Franky jsou součástí spolkové země Bavorsko a naleznete je nedaleko českých hranic. Dělí se do tři oblastí, přičemž Horní Franky jsou z pivovarnického hlediska nejzajímavější. Horní Franky s centrem v Bambergu mají rozlohu stejnou jako jižní Morava a na jejich území najdete více jak 160 pivovarů, což je více než v celé české republice dohromady. Navíc tyto pivovary spojuje jedna hlavní věc – kvalita zde vařených piv. Tato oblast je proslavená svými tmavými ležáky mnichovského typu, ale také dvěma místními specialitami – nakuřovaným pivem a pivem zvaným ungespundet. Některé zvláště malé pivovárky mají jako vlajkový produkt tmavý ležák a některé se specializují pouze na něj, ale setkat se zde samozřejmě můžete i s dalšími pivními styly jako je německý Pilsener, Weissbier, nebo silný Bock.

Lukáš „Elf“ Provazník
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [40%]
2  [0%]
3  [60%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.2

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK