Mahr’s Bräu Pils 11,8°


Mahr’s Bräu Pilsner 11,8° (4,9%)

Klasický německý Pilsener je o něco více chmelový než český. Oproti světlému mnichovskému ležáku je ještě světlejší a více řízný. Hlavní důraz je kladen na chmelovou složku a sladovost ji pouze podporuje. Ovšem Pilsener z Mahr’s Bräu není tak výrazně chmelené, jak byste mohli očekávat. Sladová složka více vystupuje do popředí, ale lze dobře cítit i kvalitní německý chmel.

Pivovarnická oblast Franky

Franky jsou součástí spolkové země Bavorsko a naleznete je nedaleko českých hranic. Dělí se do tři oblastí, přičemž Horní Franky jsou z pivovarnického hlediska nejzajímavější. Horní Franky s centrem v Bambergu mají rozlohu stejnou jako jižní Morava a na jejich území najdete více jak 160 pivovarů, což je více než v celé české republice dohromady. Navíc tyto pivovary spojuje jedna hlavní věc – kvalita zde vařených piv. Tato oblast je proslavená svými tmavými ležáky mnichovského typu, ale také dvěma místními specialitami – nakuřovaným pivem a pivem zvaným ungespundet. Některé zvláště malé pivovárky mají jako vlajkový produkt tmavý ležák a některé se specializují pouze na něj, ale setkat se zde samozřejmě můžete i s dalšími pivními styly jako je německý Pilsener, Weissbier, nebo silný Bock.

Lukáš „Elf“ Provazník
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [50%]
2  [33%]
3  [0%]
4  [17%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.83

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK