Mahr’s Bräu Weiss 12,2°


Mahr’s Bräu Weisse 12,2° (4,9%)

Pivo náleží ke stylu Hefeweizen, tzn. kvasnicové pšeničné svrchně kvašené pivo. Jedná se o klasického představitele domáckého pšeničného piva z Franků. Je žlutě zbarvené, hodně zakalené a s o trochu plnějším tělem, než je u Hefeweizenu zvykem. Jinak je to tradiční pšeničné pivo s ovocně-kořeněnou vůní a chutí a s vyšším řízem.

Pivovarnická oblast Franky

Franky jsou součástí spolkové země Bavorsko a naleznete je nedaleko českých hranic. Dělí se do tři oblastí, přičemž Horní Franky jsou z pivovarnického hlediska nejzajímavější. Horní Franky s centrem v Bambergu mají rozlohu stejnou jako jižní Morava a na jejich území najdete více jak 160 pivovarů, což je více než v celé české republice dohromady. Navíc tyto pivovary spojuje jedna hlavní věc – kvalita zde vařených piv. Tato oblast je proslavená svými tmavými ležáky mnichovského typu, ale také dvěma místními specialitami – nakuřovaným pivem a pivem zvaným ungespundet. Některé zvláště malé pivovárky mají jako vlajkový produkt tmavý ležák a některé se specializují pouze na něj, ale setkat se zde samozřejmě můžete i s dalšími pivními styly jako je německý Pilsener, Weissbier, nebo silný Bock.

Lukáš „Elf“ Provazník
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [60%]
2  [20%]
3  [20%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.6

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK