Slezan 13°


Minipivovar Slezan byl založen v roce 2006 u obce Leskovec v areálu bývalých vojenských kasáren. Vlastníkem je společnost IRB Trade s.r.o.

Oficiální spuštění proběhlo v měsíci listopadu 2006. Základním předpokladem pro volbu prostor byla kvalita vody. Samotnému vzniku pivovaru předcházela náročná přestavba a rekonstrukce prostor, která trvala bezmála jeden rok. Patriotický vztah k slezskému regionu zásadně ovlivnil volbu názvu pivovaru.

Minipivovar Slezan se specializuje na ječmenné, spodně kvašené pivo českého (plzeňského) typu. Základním produktem jsou světlé (nefiltrované a nepasterizované) kvasnicové ležáky ve stupňovitosti 11, 12, 13 pod jednotným názvem Slezan. Vaříme taktéž pivní speciály jako medová, višňová a švestková piva a piva vyšší stupňovitosti.

Našim cílem je udržet tradici „Českého piva“ a nabídnout příznivcům či milovníkům zlatavého moku pivo, které se odlišuje svou originalitou a splňuje všechny předpoklady přírodního produktu bez umělých přísad stabilizantů, pasterizace, filtrace a sycení CO2 s přirozeným procesem zrání. Doba zrání našich ležáků je 1 - 4 měsíce.

Minipivovar Slezan je klasickým minipivovarem o kapacitě výstavu cca 502 hl/rok v jednosměnném provozu s převahou ruční práce a umění pivovarského řemesla v pravém slova smyslu.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [25%]
2  [0%]
3  [0%]
4  [13%]
5  [13%]
6  [25%]
7  [25%]

Průměrná známka piva je 4.63

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK