Vyškovský Březňák 12°


Březňák z Vyškova jsme již v Netopýrovi mohli ochutnat, ale to bylo ještě předtím, než do tohoto pivovaru vstoupil Roman Holoubek, který předtím „vytáhl“ nahoru pivovary Bon a Polička a nyní se o to stejné pokouší i ve vyškovském pivovaru. Po jeho příchodu byla mírně změněna receptura (trošku přichmelili a pivo dostalo delší čas uležet), takže nyní můžeme posoudit jak moc se tyto změny projevili v kvalitě piva.

12% světlé pivo plzeňského typu, s průměrným obsahem alkoholu 5,2% obj., jemuž se při výrobě věnuje zvýšená péče z hlediska technologie a výběru surovin. Zrání v ležáckých sklepích trvá 60 dnů při nízkých teplotách. V chuti je charakteristické svojí střední plností, středním až silným řízem, hořkost je jemná, barva světle jantarová. Toto pivo je nejvíce chmeleno. Hořké substance chmele podporují chuť k jídlu. Pro podávání tohoto piva doporučujeme teplotu 8-10°C.

Pitná voda, ječný slad, upravený chmel, chmelový produkt.

Obsah alkoholu 5,2 % OBJ., pasterováno.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [29%]
2  [33%]
3  [24%]
4  [14%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.24

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK