Benešov Sedm kulí 13° polotmavé


Polotmavé pivo s přídavkem bylinného granulátu, který pivu dodává specifickou hořkost a aroma; vyrábí se ze tří druhů sladu, chmeleno je Žateckým poloraným červeňákem a Premiantem. Kvašení probíhá v otevřených kvasných kádích a dozrávání v ležáckých tancích po dobu 90 dnů při nízké teplotě. Výsledkem je silný říz a vysoká pěnivost tohoto piva. Plná chuť je lehce karamelová s příjemným a harmonickým chmelovým dozvukem. Barva světle rubínová.

Extrakt původní mladiny : 13,80%

Obsah alkoholu : 5,5% obj.

Výborná kvalita benešovských piv je mimo jiné způsobena použitím velmi kvalitního a žádaného humnového sladu, který pivovar Ferdinand vyrábí ve vlastní humnové sladovně a také díky použití naprosto klasických technologických postupů při vaření piva včetně otevřené spilky a malých horizontálních ležáckých tanků. V Benešově se zásadně vaří pivo od začátku na konkrétní stupňovitost.

V současné době patří tento pivovar k několika z mála nezávislých pivovarů v Čechách, které zůstávají výhradně ve vlastnictví české akciové společnosti bez účasti zahraničního kapitálu.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [39%]
2  [44%]
3  [6%]
4  [6%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [6%]

Průměrná známka piva je 2.06

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK