Varnsdorfský Kocour Haka NZ Lager 15°


Stupňovitost: 15°

Obsah alkoholu: 5,6 %

Spodně kvašený tradiční ležák zlatavé barvy, plné chutí a silným řízem. Zajímavou chuť dodává pivu chmel od našich protinožců z Nového Zélandu oblasti Motueka. Chmel u protinožců neroste naruby ani se netočí na jinou stranu. Novozélanďané pěstují chmel v oblastech Motueka, Riwaka na nízkých konstrukcích a honosí se "již 150. letou tradicí". Jde o chmel jiných odrůd než je náš aromatický “žatecký poloraný červeňák”. Brigádníky jsou zpravidla dospělí lidé z okolních ostrovů nebo Vietnamci. Sklizeň probíhá od konce února do poloviny března.

Haka je původně hromadný maorský tanec. Bývá také označován jako bojový tanec, protože býval tančen bojovníky před bitvou. Je doprovázen akustickými projevy tanečníků, pokřikem doprovázeným gestikulací rukou, podupáváním, křikem, grimasami, vyplazováním jazyku a podobně. Významem tance bylo dodání odvahy tanečníků a zastrašení nepřítele. Tento tanec před svými zápasy používají na zastrašení soupeře i rugbisté Nového Zélandu a okolních ostrovů.

Přejeme Vám příjemné chvíle u piva z pivovaru KOCOUR Varnsdorf.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [59%]
2  [34%]
3  [6%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.47

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK