Královédvorský Tambor Klazar 14° speciál polotmavé


Nový pivovar ze Dvora Králové uvařil polotmavou čtrnáctku, na čepu by se měla objevit třetí adventní neděli

Předvánoční atmosféra nedorazila jenom do supermarketů. Také pivovar Tambor se na svátky konce roku připravuje. Začal vařit polotmavý čtrnáctistupňový speciál, který se na čepu objeví třetí adventní neděli.

Při návštěvě potomků původních majitelů místního pivovaru, rodiny Klazarových, se objevila myšlenka pojmenovat některé z piv Klazar. Ta chvíle právě nastala. Vánoční pivo ponese tento přívlastek. „S manželi Růžičkovými, kteří jsou potomky Gastona Klazara, jsme o tom jednali a oni souhlasili. To mě velice potěšilo,“ uvedl Nasik Kiriakovský, majitel pivovaru Tambor.

Už od počátku se snaží skloubit historii a současnost pivovarnictví ve městě. Například první várka v novém pivovaru se vařila přesně na den po třiceti letech, kdy ten původní uvařil své poslední pivo. Polotmavý speciál Tambor – Klazar bude mít jednotný start ve všech restauracích a prodejnách. K dostání by měl být i v lahvích. „Tento speciál budeme vařit pouze pro vánoční a novoroční trh. Doufáme, že se z toho stane nová tradice,“ doplnil Kiriakovský. Stejně jako v případě již vyráběných piv uvařil speciální čtrnáctku sládek Martin Vrba.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [72%]
2  [16%]
3  [12%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.4

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK