Kaltenecker Weizen 12°


Tento speciál je vyráběný technologií svrchního kvašení, na Slovensku jako první v novodobé historii.

Obsah alkoholu: 5,0% obj.

Obsah extraktu v pôvodnej mladine: 12°

Světlé kvasnicové pšeničné pivo bavorského typu.

Jedná se o velmi osvěžující pivo pro horké letní dny.

Senzorické vlastnosti : jemné kvasnicové aromá, plná širokospektrální chuť začínající sladovou chutí, muškátem, vanilkou, citrusovým ovocem až po končící jemně kyselou až uzenou osvěžující chutí. Velmi jemná chmelová hořkost, barva tmavě žlutá, kvasnicemi zakalená, středně hustá pěna.

Doporučená teplota pro konzumaci : 7°C

Pivovar Kaltenecker zahájil svoji činnost v roce 1997 jako restaurační minipivovar v nově postavené budově určené speciálně pro tento účel. Je situovaný na východním okraji města Rožňava, na okraji sídliště Jih u spojnice E571, která spojuje Košice s Bratislavou.

Restaurační pivovar Kaltenecker se velmi rychle stal oblíbeným a vyhledávaným místem slovenských i zahraničních návštěvníků města Rožňava a regiónu Gemer. Specifickým se stal hlavně nabídkou tradičních specialit slovenské, české, maďarské a regionální kuchyně, jako i stále širší nabídkou vlastního nepasterizovaného piva Kaltenecker Kras a Brokát.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [34%]
2  [13%]
3  [18%]
4  [13%]
5  [18%]
6  [2%]
7  [4%]

Průměrná známka piva je 2.88

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK