Chotěboř Černé Prémium 12° nefiltrované


Pivovar Chotěboř je zcela nový, moderní pivovar, který s produkcí piva začíná v roce 2009. Je to pivovar nezatížený historií, který výrobu piva staví na tradiční technologii vaření piva při využití moderních prvků řízení technologických procesů. První pivo z tohoto pivovaru (desítka - Originál) vypustili na trh začátkem července a druhé (dvanáctku - Prémium) ve středu 22.7. Nyní přichází na řadu černý ležák.

V Chotěboři postavili pivovar na zelené louce . Je to první nový průmyslový pivovar za posledních 40 let v celém Česku. Poslední průmyslový pivovar postavený na zelené louce totiž vznikl v roce 1970 v Nošovicích. Od té doby u nás větší pivovary jen zanikají.

obsah alkoholu 4,6 % v objemu

Tmavé pivo s karamelovou nasládlou, plnou chutí určené především ženám, ale i ostatním milovníkům pivních lahůdek. Je uvařeno ze čtyř druhů sladů ve specifickém poměru. Má vyrovnanou chuť, jemnou hořkost, granátovou barvu a hustou pěnu. Vhodné ke konzumaci při různých oslavách, přátelských setkáních a rodinných akcích.

Pivo Chotěboř se vaří ve dvounádobové nerezové varně dvourmutovým dekokčním způsobem (povařováním rmutů) a 90 minutovým chmelovarem. Pro výrobu se využívá výhradně moravský slad, žatecký granulovaný chmel a kvalitní pramenitá voda z Českomoravské vrchoviny.

Nepoužívají se sladové náhražky, chmelové extrakty a různé jiné chemické antioxidanty. Po uvaření mladiny a jejím následném ochlazení mladina kvasí v otevřených nerezových kádích při maximální teplotě 10,5°C po dobu 10 – 13 dní podle druhu vyráběného piva. Pak následuje dokvašování v klasických smaltovaných ležáckých tancích po dobu min. 30 – 90 dnů při teplotě 2°C.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [35%]
2  [20%]
3  [35%]
4  [10%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.2

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK