Varnsdorfský Kocour American IPA Samurai 14°


Kocour American IPA - Samurai

Stupňovitost: 14°

Obsah alkoholu: 5,1% obj.

Hořkost: 70-75 EBU

Pale Ale - to co je pro českou pivní kotlinu světlý ležák, jsou pro britské ostrovy svrchně kvašenásvětlá piva „pale ale" (čti pejl ejl). Ta mohou svojí zajímavou hořkostí zaujmout i českého pivaře.

Piva India Pale Ale ( IPA ) byla původně vařená v anglických pivovarech pro královská vojska v Indii. Pro překonání dlouhé pouťi kolem Jižního mysu měl tento svrchně kvašený mok vyšší stupňovitost a vícenásobné chmelení.

Rozpadem kolonií a změnou vkusu ostrovního pivaře došlo k ústupu ze slávy piv IPA. Jejich lesk jim vrátila pivní revoluce z druhé strany světa - Spojených států, která tím vytvořila novou kategorii - americkou IPA. A sem patří i náš Kocour IPA.

American IPA - Samurai , (americká verze India Pale Ale, která je daleko víc chmelenější než anglická IPA) byla poprvé v Kocourovi uvařená přímo světoznámým sládkem z Japan’s Yo-Ho Brewing Co. Joshim Toshiim, který se specializuje na americké piva (IPA, Barley Wine, Porter atd) a umí perfektně sypat chmel :) spolupracoval s nejlepšími americkými sládky z malých pivovarů. Při vaření použil ty nejšpičkovější (a taky nejdražší) americké chmele: Columbus, Amarillo, Cascade a dosáhl tak chmelenosti cca 70-75 IBU (jednotek hořkosti) a lahodné komplexnosti. Nyní se vaří dle jeho receptu...
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [63%]
2  [34%]
3  [2%]
4  [1%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.42

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK