Paulaner Hefe Weissbier Naturtrüb 12,5°


Typ: pšeničné pivo, kvasnicové

Obsah alkoholu: 5,5%

Obsah původní mladiny: 12,5°

Kalorie: 47 kcal /100 ml)

Doporučená teplota podávání: 6-8 C

Kvašení: svrchní

Původ: Mnichov, Horní Bavorsko

je typickým představitelem svrchně kvašeného bavorského pšeničného piva Weissbier. Má kořeněné a zejména ovocné aroma po banánech, což je dáno právě svrchními kvasnicemi. Má krémově-žlutou opalizující barvu, bohatou pěnu, je výrazně přirozeně sycené (což je dáno tím, že do sudu se znovu přidávají kvasnice a pivo tak prochází druhotným bouřlivým dokvášením). V chuti výrazně po banánech a jiném ovoci, hřebíčku, s typickou natrpklostí pšeničného sladu. Nádherně občerstvující a osvěžující zejména v těchto letních dnech. Je vařen dle bavorského zákona o čistotě piva tzv. Reinheitsgebot 1516, který dovoluje používat, na rozdíl od nás, pouze vodu, chmel, slad a kvasnice. Žádné jiné přísady!

Petr Žalio, Jiří Jobánek (Kvasný Průmysl)

Nejstarší zmínky o mnichovském pivovaru Paulaner pocházejí z roku 1634, kdy extrémně chudí mniši z kláštera Neudeck ob der Au vařili silné pivo, které jim pomáhalo překonat obtíže půstu.V roce 1806 získal pivovar sládek Franz Xavier Zacherl, který ho zvětšil a zmodernizoval. V roce 1881 bylo v pivovaru Paulaner nainstalováno v té době nejmodernější chladicí zařízení firmy Lin-de, které je v pivovaru dodnes používáno.Kvasnicové pivo začal pivovar Paulaner vyrábět v 50. letech a od té doby zaujímá vedoucí postavení mezi výrobci kvasnicového piva v Německu s ročním výstavem 1,31 milionu hektolitrů. Pivovar Paulaner je na prvním místě také mezi německými exportéry kvasnicového piva. V roce 2008 prodal v 50 zemích světa více než 260 000 hektolitrů.Pivovar Paulaner je jedním ze šesti bavorských pivovarů, které se jako jediné smí tradičně účastnit mnichovského Oktoberfestu.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [47%]
2  [42%]
3  [11%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.63

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK