Paulaner Premium Pils 11,5°


PAULANER – PILS (11,5 Plato, 4,9 % alk.)

Je typickým příkladem typu Pilsener. Přesto, že styl piva Pils vznikl u nás, v součastné době tento styl zde žádný pivovar nevaří. Máte jedinečnou možnost ochutnat.PILS (Pilsener) - je spodně kvašené pivo vařené ze světlých sladů. Je extra chmelené. Kromě aromatických odrůd se používají i hořké chmele (cc 30 - 50 IBU – jednotek hořkosti).Pivo je málo prokvašené a zrání probíhá kratší dobu. Na rozdíl od typu ležák má menší procento alkoholu a výrazné chmelové aroma i chuť, je méně sladové, občerstvující (tzv.frisch und spritzig) s dlouhým, velice suchým dozníváním.Paulaner Pils je zástupcem tzv. jižního, bavorského stylu (větší dúraz na sladovost). Má voňavé aroma po sladu a zejména chmelu z Hallertau. Opět lehčí tělo, je sladovější a šťavnaté, s výraznou stopou máty pocházející z hořkých odrůd chmele a dlouhým suchým závěrem. Je vařen dle bavorského zákona o čistotě piva tzv. Reinheitsgebot 1516, který dovoluje používat, na rozdíl od nás, pouze vodu, chmel, slad a kvasnice. Žádné jiné přísady!

Petr Žalio, Jiří Jobánek (Kvasný Průmysl)

Nejstarší zmínky o mnichovském pivovaru Paulaner pocházejí z roku 1634, kdy extrémně chudí mniši z kláštera Neudeck ob der Au vařili silné pivo, které jim pomáhalo překonat obtíže půstu.V roce 1806 získal pivovar sládek Franz Xavier Zacherl, který ho zvětšil a zmodernizoval. V roce 1881 bylo v pivovaru Paulaner nainstalováno v té době nejmodernější chladicí zařízení firmy Lin-de, které je v pivovaru dodnes používáno.Kvasnicové pivo začal pivovar Paulaner vyrábět v 50. letech a od té doby zaujímá vedoucí postavení mezi výrobci kvasnicového piva v Německu s ročním výstavem 1,31 milionu hektolitrů. Pivovar Paulaner je na prvním místě také mezi německými exportéry kvasnicového piva. V roce 2008 prodal v 50 zemích světa více než 260 000 hektolitrů.Pivovar Paulaner je jedním ze šesti bavorských pivovarů, které se jako jediné smí tradičně účastnit mnichovského Oktoberfestu.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [31%]
2  [44%]
3  [25%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.94

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK