Paulaner Hefe Weissbier Dunkel 12,4°


PAULANER HEFE-WEISSBIER DUNKEL

Typ: pšeničné pivo, kvasnicové

Obsah alkoholu: 5,3%

Obsah původní mladiny: 12,4°

Kalorie: 42,0 kcal /100 ml

Doporučená teplota podávání: 6-8 C

Kvašení: svrchní

Původ: Mnichov, Horní Bavorsko

je představitelem svrchně kvašeného tmavého bavorského pšeničného piva Weissbier. Na rozdíl od světlého pšeničného se zde přidává i podíl tmavých sladů. Má kaštanově-hnědou opalizující barvu, karamelové, kořeněné a ovocné aroma, bohatou pěnu, výrazně přirozeně sycené (což je dáno tím, že do sudu se znovu přidávají kvasnice a pivo tak prochází druhotným bouřlivým dokvášením. V chuti výrazně po karamelu, hřebíčku, s typickou natrpklostí pšeničného sladu. Nádherně občerstvující a osvěžující zejména v těchto letních dnech. Je vařen dle bavorského zákona o čistotě piva tzv. Reinheitsgebot 1516, který dovoluje používat, na rozdíl od nás, pouze vodu, chmel, slad a kvasnice. Žádné jiné přísady!

Petr Žalio, Jiří Jobánek (Kvasný Průmysl)

Nejstarší zmínky o mnichovském pivovaru Paulaner pocházejí z roku 1634, kdy extrémně chudí mniši z kláštera Neudeck ob der Au vařili silné pivo, které jim pomáhalo překonat obtíže půstu.V roce 1806 získal pivovar sládek Franz Xavier Zacherl, který ho zvětšil a zmodernizoval. V roce 1881 bylo v pivovaru Paulaner nainstalováno v té době nejmodernější chladicí zařízení firmy Lin-de, které je v pivovaru dodnes používáno.Kvasnicové pivo začal pivovar Paulaner vyrábět v 50. letech a od té doby zaujímá vedoucí postavení mezi výrobci kvasnicového piva v Německu s ročním výstavem 1,31 milionu hektolitrů. Pivovar Paulaner je na prvním místě také mezi německými exportéry kvasnicového piva. V roce 2008 prodal v 50 zemích světa více než 260 000 hektolitrů.Pivovar Paulaner je jedním ze šesti bavorských pivovarů, které se jako jediné smí tradičně účastnit mnichovského Oktoberfestu.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [68%]
2  [27%]
3  [5%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.36

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK