Vojkovický Vánoční speciál 13°


Toto světlé kvasnicové pivečko s vyšší hořkostí je další z Vánočních speciálů, které jsme pro Vás zajistili. Bylo uvařeno v minipivovárku ve Vojkovicích ležícím asi 10km od Frýdku Místku.

Pivovar byl zprovozněn roku 2006. Postaven byl hned vedle hostince v nové budově, kde v přízemí se nachází várna, šrotovna, myčka sudů a ve sklepních prostorech se nachází spilka a ležácký sklep. Pivovar vyrábí klasickou technologií.

* VÁRNA - pivo se vaří klasickou dvourmutovou technologií, výroba výhradně z českých surovin moravský slad, žatecký chmel, kulturní kvasnice a pramenitá voda z Beskyd.

* SPILKA - po uvaření piva ve várně se tzv. mladina zchladí na zakvasnou teplotu, což je 8°C a zakvasí kvasnicemi typu H. Poté probíhá hlavní kvašení v kvasných kádích po dobu 12 dnů. Dostatečně prokvašené pivo se pak stáčí do ležáckých tanků.

* LEŽÁCKÝ SKLEP - pivo zde dozrává ve stojatých ležáckých tancích 5 týdnu při teplotě 2°C pod tlakem 0,5 baru. Po dozrání piva se čepuje přímo z ležáckých tanků až do výčepu. Na přání žíznivců je možno naplnit soudky 5, 15, 30 a 50 l s možností zapůjčení pípy a chlazení.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [45%]
2  [52%]
3  [3%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 1.58

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK