Broumovský Opat speciál 12° koriandrové


Obsah alk. 5,0 %obj.

Od dnešního dne můžeme v Netopýrovy ochutnat další speciálek z broumovského pivovaru, koriandrovou dvanáctku. Jedná se o naprosto unikátní přírodní pivo s podílem živých kvasinek. Toto pivečko je bohatým zdrojem vitamínu B6, právě díky živým kvasinkám v něm. Koriandr je bylina, která se odedávna používala v léčitelství. Díky koriandru má pivo jemný citrusový nádech.

Koriandr setý je jednoletá 60 až 100 cm vysoká bylina planě rostoucí ve Středomoří. Odedávna se pěstovala v Indii a Egyptě. V léčitelství se koriandr používá na podporu trávení, na kloubní potíže, proti nadýmání a příznivé účinky má na nervovou soustavu. Využívá se též jako afrodiziakum.

V malebné krajině východních Čech, za hradbou Broumovských stěn, v blízkosti Adršpašských skal, v části Broumova zvané Olivětín, se nachází jeden z nejstarších klášterních pivovarů v Čechách. Pivovar je pokračovatelem tradice benediktinského pivovaru, umístěného původně v Broumovském klášteře. Jelikož původní klášterní pivovar několikrát vyhořel, rozhodla církev o vybudování nového pivovaru mimo areál kláštera. Ten byl postaven v letech 1712-1714.

Pivovar má vlastní sladovnu a je tak soběstačný s jednou z hlavních surovin k výrobě piva - ječným sladem. Má rovněž zdroj vlastní vody - v objektu pivovaru je artézská studna. Třetí základní surovinou k výrobě piva, kterou pivovar nakupuje, je žatecký chmel. Pivo je typickým představitelem tzv. "českého piva", chlebnatým, doprovázeným příjemnou chmelovou hořkostí a řízem, zlatožlutého zbarvení. Tedy kritéria, která preferuje český konzument.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [33%]
2  [24%]
3  [38%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [5%]
7  [0%]

Průměrná známka piva je 2.24

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK