Černá Hora borůvkový speciál


V době začínajících prázdnin vám nabízíme speciálek z Černé Hory, který by měl být optimální pro teplé letní večery. Věříme, že tento druh piva by mohl chutnat i slečnám, tak pánové nezapomeňte vzít na ochutnávku i vaše drahé polovičky.

Původ názvu: Jméno piva má poetický název a je spojený s namodralou barvou tohoto piva, v Anglii například tzv. Blue moon.Chuť: Je charakteristické svojí vyrovnanou plností chuti. Borůvkové aroma je způsobeno přidáním lihového borůvkového macerátu ze sušených borůvek. Borůvková příchuť není tak razantní, aby znehodnocovala chuťovou stopu piva. Pivo je uvařeno opět pouze z moravských surovin, moravského sladu a moravského chmele.

První písemná zmínka o pivovaru Černá Hora pochází z roku 1530, kdy panství Černou Horu vlastnili bratři Tas a Jaroslav Černohorský z Boskovic. V jejich společné majetkové smlouvě z roku 1530 je zmínka o existenci panského pivovaru Černá Hora. Výslovně je však existence panského pivovaru Černá Hora doložena až o dvacet let později a to ke dni sv. Tří Králů roku 1550, kdy sestry Černohorské z Boskovic a v Černé Hoře prodávaly Černohorské panství svému strýci Václavu z Boskovic a na Bučovicích. Tehdy statek zahrnoval i mimo jiné pivovar s mýtem.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [30%]
2  [13%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [13%]
6  [0%]
7  [45%]

Průměrná známka piva je 4.33

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK