Richard 12°


12% světlý ležák

Světlý ležák Richard vyniká zlatavě chlebovou barvou a oproti klasickým ležákům plzeňského typu lehce nižší hořkostí, což má za následek zvýraznění sladové chuti. Doporučujeme pro klasiky, kteří mají chuť jen tak si pochutnat.

Minipivovar U Richarda se nachází v Brně-Žebětíně. Z produkce tohoto pivovaru jsme u nás zatím ochutnávali pouze višňové pivečko, které velmi chutnalo především slečnám. Nyní můžeme společně ochutnat dvanáctku o které jsme slyšeli pouze kladné reference.

Pivo Richard je kvasnicové, nepasterizované pivo. Při jeho výrobě se používá pouze nejkvalitnějších přírodních surovin. Nepoužíváme žádné přísady, žádné konzervanty a žádná chemická barviva. Pivo Richard obsahuje pouze vodu, slad, chmel a kvasnice. První fází výroby je samotné vaření. Vaření probíhá tradičním způsobem, který je typický pro pravý český ležák. Nic nechceme zanedbat, proto věnujeme našemu pivu nejlepší péči a jedna várka u nás trvá dvanáct hodin. Další fází je hlavní kvašení, které probíhá v tzv. spilkách. Jsou to chlazené nádoby, ve kterých kvasí pivo přibližně týden za nízkých teplot. Jedná se o tradiční spodní kvašení. Výsledkem je mladé pivo, které se dá připodobnit k burčáku. Posledním krokem je jemné dokvašování, zrání piva. Tento proces trvá zhruba pět týdnů a pivečko si pouze leží v ležáckých tancích a pomalu dozrává. Kvasinky pomalu nasycují pivo oxidem uhličitým a zjemňují chuť. Dále do piva nepřidáváme technický oxid uhličitý a to má za následek, že naše pivo nepůsobí pocit plnosti a následné potíže.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [38%]
2  [19%]
3  [0%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [44%]

Průměrná známka piva je 3.81

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK