Kaltenecker Rauchbier 13°


Vážení přátelé dobrého piva. Ode dneška můžete v Netopýrovi ochutnat pivní speciálek ze slovenského pivovaru Kaltenecker, který se nachází v Rožňavě. Pivovar Kaltenecker vaří kromě stálé nabídky každý měsíc nějaký speciál a jejich piva se prosazují i na českých pivních soutěžích.

Pivo Kaltenecker rauchbier patří mezi pivní speciál bavorského typu, který je úzce spjatý s městem Bamberg. Právě unikátní rauchbier-nauzované pivo je nejenom pivní styl, ale zároveň tvoři i samostatnou pivní kategorii, podobně jako pilsner, märzen, weizen, porter a pod. Uzená piva bamberského typu se vyrábějí ze speciálních nakuřovaných bamberských sladů, v kterých se při sladovnickém procesu zachytí vydatné dýmové složky ze spalovaného dřeva a slámy.

Nejznámějším představitelem tradičního uzeného piva v Bambergu se za posledních čtyři sta roků stal rodinný pivovar Heller Traum Schlenkerla se svým světoznámým pivem Aecht Schlenkerla Rauchbier. Uzené pivo Kaltenecker rauchbier se vyznačuje měděno-kaštanovou, až opálovou barvou, krémovou pěnou a vyváženým komplexním dozníváním po uzených masových výrobcích. Jedná se o pivo silně kvasnicové chuťově výrazně štiplavo-uzené, charakterově středně silné, ale s plným tělem a suššími tóny.

Pivo Kaltenecker rauchbier patří do skupiny polotmavých uzených piv, přičemž ve světě se produkují i další speciální poddruhy, jako např. rauchbier märzen, weizen-rauch, nebo tradiční velmi tmavý a silný pikantní hořký speciál Aecht Schlenkerla Rauchbier. Uzená piva jsou paradoxně velmi osvěžující a v současnosti ve světě prožívají nevídanou renesanci. Pivo Kaltenecker rauchbier je historicky první nakuřované pivo bamberského typu uvařené na Slovensku.
Jak se vám tohle pivo u nás libilo? Zde jsou výsledky Vašeho hlasování (Stupnice 1 (nejlepší) - 7 (nejhorší)):

1  [44%]
2  [6%]
3  [3%]
4  [0%]
5  [0%]
6  [0%]
7  [47%]

Průměrná známka piva je 3.94

Pokud chcete hlasovat pro pivo, které se zrovna čepuje, naleznete jej i s hlasováním v panelu napravo. Pro návrat na seznam piv, která se u nás čepovala klikněte zde

© 2006 - 2012 MCK